दशैँ’को लागि’ व्यवसायीले पहिले नै टिकट बुकिङ भइसकेको भन्दै यात्रुहरलाई खाली हात फर्काउन थाले

यात्रुहरूले दशैँमा घर जानका लागि बसकाे टिकट नै नपाइएको गुनासो गरेका छन् । अग्रिम टिकट खुलाएका व्यवसायीले पहिले नै टिकट बुकिङ भइसकेको भन्दै खाली हात फर्काउन थालेका छन् । पश्चिम र मध्यपश्चिम गुल्मी, अर्घाखाँची, रोल्पा, प्युठान, सल्यानलगायतका जिल्लामा जानका लागि यात्रुले टिकट पाएका छैनन् । यातायात व्यवसायीले यात्रुको चाप हेरेर बसको सङ्ख्या बढाउने आश्वासन दिए पनि टिकट बुकिङ गर्न मानेका छैनन् ।

 

यस्तै दशैँमा घर फर्कनका लागि यात्रा कष्टकर बनेको भन्दै यात्रुले गुनासो गरेका छन् । बाढी र पहिरोले भत्किएका सडक मर्मत नभएकाले तीन घण्टा लाग्ने दुरी पार गर्न १०/११ घण्टासम्म लाग्ने गरेको उनीहरूले गुनासो गरेका हुन् । खाल्डाखुल्डीका कारण राजमार्गसमेत राम्रो नभएको र ग्रामीण सडकको हालत झनै खराब भएकाले घरसम्म पुग्न निकै कठिन भएको यात्रु सुमन हमालको गुनासो छ ।

 

बन्द सडक खुल्ने वा नखुल्ने वा बिग्रिएका सडक मर्मत हुने/नहुने अन्याेलकै बीच अग्रिम टिकट बुकिङ खोल्नुपरेको यातायात व्यवसायी महासङ्घका महासचिव सरोज सिटौला बताएका छन् । सडक विभागले बाढी र पहिरोका कारण बन्द भएका सबै सडक दशैँसम्ममा सञ्चालनमा आउने र अहिले पनि यात्रुले सहज तरिकाले यात्रा गरिरहेका भन्ने दाबी गलत भएको उनको भनाइ छ ।

 

खाल्डाखुल्डीका कारण यात्रामा निकै समस्या भएको गुनासो हरेक दिन धेरै आउने गरेको सिटौलाले बताए । कतिपय सडक मर्मतका क्रममा बाटोमा गिटी, बालुवा र ढुङ्गा थुप्रिएकाले दुर्घटनाको जोखिमसमेत बढेको उनको भनाइ छ । लामो दुरीमा प्रायः ठूला गाडी चलाइने भएकाले र साँघुरा बाटोका कारण दुर्घटनाको झनै जोखिम बढेको छ ।

 

दशैँकै लागि भनेर अहिलेसम्म झन्डै तीन लाख यात्रुमात्रै काठमाडौं उपत्यकाबाट बाहिरिएका छन् । यो वर्षको दशैँमा ७/८ लाख मानिस बाहिरिने अनुमान महासङ्घले गरेको छ । सीमित गाडीका कारण भिडभाड भए पनि सङ्ख्या थप गर्नका लागि बाटोकै कारण अलमल भएको महासचिव सिटाैला बताउछन । दशैँको बेलामा यात्रुलाई सहज तरिकाले गन्तव्यसम्म पुर्‍याउनका लागि के गर्ने, कसरी गर्ने भन्नेबारे अहिलेसम्म सरकारले कुनै छलफल नै नगरेको उनकाे गुनासाे छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 सप्तरंगी संसार All right reserved Site By : Himal Creation